Ukraynada Azərbaycanlı Gənclər Birliyində Azərbaycanlı Gənclərin Dostları günü keçirilib
13 noyabr 2015-ci il tarixində “Ukraynada Azərbaycanlı Gənclər Birliyi” ictimai təşkilatının ofisində Azərbaycanlı gənclərin dostları günü keçirilib.
Təşkilatın Kiyevdə yerləşən ofisində gənc fəallar və onların dostları ilə yanaşı Azərbaycan Respublikasının Ukraynadakı müvəqqəti işlər vəkili Nazim Əliyev və Azərbaycan səfirliyinin diplomatları, “Birləşmiş Ukrayna Azərbaycanlıları Konqresi” və “Ukrayna Millətlər Assambleyası” təşkilatlarının sədri Rövşən Tağıyev, Azərbaycan diasporunun üzvü Akif Gülməmmədov, Azərbaycan aktyoru və aparıcısı Tural Əsədov, Ukrayna itimaiyyətinin tanınmış üzvləri müğənnilər Anna və Mariya Opanasyuk, Krımın əməkdar artisti Lenara Osmanova, gənc şairə Anastasiya Dmitruk, “Qolos” musiqi yarışmasının finalçıları Emin Səmədli, Andrey Luçanko, Yana Kovalyova, Andrey Pantyux, Dmitri İvaşenko və digər qonaqlar toplaşıb.
Tədbiri giriş sözü ilə açan UAGB-nin sədri İlhamə Allahverdiyeva təşkilatın gördüyü işlərdən, gələcək planlardan danışıb, Azərbaycan gənclərinə verilən dəstəyə görə Azərbaycan dövlətinə, dostlara və tərəfdaşlara minnətdarlığını yetirib. Müvəqqəti işlər vəkili Nazim Əliyev birliyin gördüyü müstəsna işləri qeyd edib, Azərbaycanlı gənclərə gələcək işlərində uğurlar arzulayıb. Daha sonra çıxış edən Rövşən Tağıyev və Akif Gülməmmədov da Azərbaycan və Ukrayna xalqaları arasında qarşılıqlı əlaqələrin inkişafına verdiyi töhfəyə görə gənclərə təşəkkür ediblər.
Sonra tədbir iştirakçıları gənc istedadların ifasında Azərbaycan, Ukrayna və əcnəbi musiqi nümunələrinə qulaq asıb, söhbət edib və Azərbaycan mətbəxinin təamlarını dadıbla

Union of the Azerbaijani Youth in Ukraine held Welcome Day
Unionof the Azerbaijani Youth in Ukraine (UAYU) gathered its friends at its office on November 13, 2015. Charge d’Affaires of the Republic of Azerbaijan in Ukraine Nazim Aliyev and the diplomats of the Azerbaijani Embassy, chairman of the organizations “United Diaspora of Azerbaijanis of Ukraine” and “Assembly of Nations of Ukraine” Rovshan Tagiyev, member of the Azerbaijani Diaspora Akif Gulmammadov, well-known Azerbaijani actor and TV anchorman Tural Asadov, famous representatives of Ukrainian society singers Anna and Maria Opanasyuk, honored artist of Crimea Lenara Osmanova, young poetess Anastasia Dmytruk, finalists of the Ukrainian song contest “Golos” Emin Samedli, Andrey Luchanko, Yana Kovalyova, Andrey Pantyukh, Dmytro Ivashenko and others were among the guests.
Chairman of the UAYU Ilgama Allahverdiyeva in her opening speech delivered her gratitude of theRepublicofAzerbaijan, friends and partners for their support to the Azerbaijani youth inUkraine. She also talked about the activity and future plans of the organizations. Charge d’Affaires Nazim Aliyev mentioned the positive role of the Azerbaijani youth and wished future successes. Rovshan Tagiyev and Akif Gulmammadov expressed their thanks for the inputs of UAYU in bringing the nations of Azerbaijan and Ukraine closer.
Guests of the meeting enjoyed the Azerbaijani, Ukrainian and foreign songs by the young talents and delicious samples of the Azerbaijani cuisine.