Ukraynanın Prezidenti Volodimir Zelenskidən
Ukrayna xalqı adından və şəxsən öz adımdan Azərbaycanın milli bayramı - Müstəqillik Günü münasibətilə ən səmimi təbriklərimi qəbul edin.
Ölkələrimiz arasında münasibətlər dərin tarixi köklərə malikdir və qarşılıqlı etimada, hörmətə, səmərəli əməkdaşlığa əsaslanır. Əminəm ki, biz Kiyev və Bakı arasında qarşılıqlı maraq doğuran bütün sahələrdə strateji tərəfdaşlığın mövcud potensialını birgə səylərlə maksimum dərəcədə həyata keçirə bilərik.
Bu il 100 illiyi qeyd olunan Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyev demişdir ki, müstəqillik yolu qədər çətin yol yoxdur. Eyni zamanda, bütün çətinliklərə baxmayaraq, ölkələrimiz bu yolda inamla irəliləyir. Dövlətimiz və bütün sivil dünya üçün bu çətin zamanda, Rusiyanın Ukraynaya qarşı davam edən müharibəsi dönəmində Azərbaycanın ölkəmizin beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədləri daxilində ərazi bütövlüyü və suverenliyinin dəstəklənməsinə dair ardıcıl mövqeyinə görə minnətdarlığımı bildirmək istərdim. Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün və suverenliyinin dəstəklənməsi üzrə Ukraynanın dəyişməz mövqeyini də bir daha təsdiq edirəm.
Bu fürsətdən istifadə edərək, Sizə möhkəm cansağlığı, güclü və firavan Azərbaycanın inkişafı yolunda yeni nailiyyətlər, Azərbaycan xalqına isə sülh, əmin-amanlıq və rifah arzulayıram.

From the President of Ukraine Volodymyr Zelenskyy
On behalf of the people of Ukraine and on my own behalf, please accept my sincere congratulations on the occasion of the national holiday of Azerbaijan - Independence Day.
Relations between our countries have deep historical roots and are based on mutual trust, respect, and effective cooperation. I am sure that we can fully realize the existing potential of strategic partnership between Kyiv and Baku in all areas of mutual interest with joint efforts.
Heydar Aliyev, the National Leader of the Azerbaijani people, whose 100th anniversary is being celebrated this year, said that there is no path as difficult as the path to independence. At the same time, despite all the difficulties, our countries are confidently advancing on this path. I would like to express my gratitude for Azerbaijan's consistent position on supporting the territorial integrity and sovereignty of our country within the internationally recognized borders at this difficult time for our state and the entire civilized world, during the ongoing war of Russia against Ukraine. I once again confirm Ukraine's unchanging position on supporting the territorial integrity and sovereignty of the Republic of Azerbaijan.
Taking advantage of this opportunity, I wish you good health, new achievements in the development of a strong and prosperous Azerbaijan, and peace, well-being and prosperity to the people of Azerbaijan.