Azərbaycan dövləti İrpendə poliklinikanın təmirini öz üzərinə götürüb
Ukraynanın İrpen şəhərində SOCAR şirkəti Azərbaycan hökumətinin yardımı ilə poliklinikanı təmir edəcək. Azərbaycanlı tərəfdaşlar təmirə 60 milyon qrivna ayırırlar.
Bu barədə AZƏRTAC-a İrpen şəhərinin meri Oleksandr Markuşin məlumat verib.
Mer Oleksandr Markuşin çıxışında Azərbaycanı Ukrayna üçün dost, qardaş ölkə kimi qiymətləndirib. “Biz müharibə zamanı Azərbaycanın daimi diqqətini görmüşük. Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin göstərişi ilə SOCAR-ın Ukraynadakı nümayəndəliyi akademik Zərifə Əliyeva adına 12 saylı orta məktəbi tez bir zamanda əsaslı təmir etdi. Azərbaycan dövlətinin İrpenin bərpasına dəstəyi davam edəcək. Mən müharibə zamanı İrpenə göstərdiyi dəstəyə görə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə təşəkkür edirəm”, - deyə mer əlavə edib.

The state of Azerbaijan undertook the repair of the polyclinic in Irpen
The SOCAR company, with the support of the Government of the Republic of Azerbaijani government, will renovate the Irpin polyclinic. Azerbaijani partners allocate 60 million hryvnias for repairs.
This was reported to AZERTAJ by the mayor of Irpin Oleksandr Markushyn.
In his speech, Oleksandr Markushyn assessed Azerbaijan as a friendly and brotherly country for Ukraine. "During the war, we observed the constant attention of Azerbaijan. According to the decree of the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, the representative office of SOCAR in Ukraine in a short period of time carried out major repairs of secondary school No. 12 named after Academician Zarifa Aliyeva. The support of the Azerbaijani state in the restoration of Irpin will continue. I express my gratitude to the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, for supporting Irpin during the war," the mayor added.