Azərbaycanın və Ukraynanın media qurumları arasında əməkdaşlıq müzakirə olunub
Azərbaycanın və Ukraynanın media qurumları arasında konstruktiv və səmərəli əməkdaşlıq mövcuddur. AZƏRTAC ilə “Ukrinform”un tərəfdaşlıq əlaqələri son illər daha da inkişaf etməkdədir.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu fikirləri Azərbaycanın Ukraynadakı səfiri Seymur Mərdəliyev “Ukrinform”un baş direktoru Oleksandr Xarçenko ilə görüşündə söyləyib.
Azərbaycan və Ukrayna xalqlarının çoxəsrlik dostluq münasibətləri olduğunu xatırladan S.Mərdəliyev bildirib ki, bu əlaqələrin inkişafında medianın xüsusi rolu var.
“Sizin rəhbərlik etdiyiniz agentlik Azərbaycanın haqlı mövqeyini daim işıqlandırır. AZƏRTAC da öz növbəsində Ukraynada baş verən hadisələri, müharibə ilə bağlı reportajları yerli və beynəlxalq ictimaiyyətə çatdırır. Ukrayna mətbuatında Azərbaycanla bağlı həqiqətlərin işıqlandırılması bizim fəaliyyətimizin prioritet istiqamətlərindən biridir”, - deyə diplomat əlavə edib.
O.Xarçenko öz növbəsində deyib ki, hər iki ölkənin media qurumları arasında da səmimi münasibətlər və səmərəli əməkdaşlıq mövcuddur. “Ukrinform” maraqlı layihələrə açıqdır və təklif olunan layihələri dəyərləndirməyə hazırdır.
“Ukrayna üçün mühüm tərəfdaş olan Azərbaycanın uğurlarına çox sevinirik. Əminəm ki, “Ukrinform” ilə AZƏRTAC arasında əməkdaşlıq xalqlarımızın və ölkələrimizin münasibətlərinin inkişafına yeni töhfələr verəcək”, - deyə O.Xarçenko vurğulayıb.

Cooperation between media organizations of Azerbaijan and Ukraine discussed
There is constructive and effective cooperation between mass media of Azerbaijan and Ukraine. In recent years, the partnership between AZERTAC and Ukrinform has been developing further.
As AZERTAC reports, Azerbaijan's Ambassador to Ukraine Seymur Mardaliyev stated this during a meeting with Director General of Ukrinform Oleksandr Kharchenko.
Recalling that the peoples of Azerbaijan and Ukraine have centuries-old friendly relations, S. Mardaliyev noted that the mass media play a special role in the development of these relations.
"The institution headed by you constantly highlights the correct position of Azerbaijan. AZERTAC, in turn, informs the local and international community of events in Ukraine and reports on the war. The coverage of the truth about Azerbaijan in the Ukrainian mass media is one of the priority areas of our activity," the diplomat added.
In his turn, O.Kharchenko noted that there are sincere relations and effective cooperation between the mass media of both countries. "Ukrinform" is open to interesting projects and is ready to evaluate the proposed projects.
"We are very happy with the success of Azerbaijan, which is an important partner for Ukraine. I am confident that the cooperation between Ukrinform and AZERTAC will make a new contribution to the development of relations between our peoples and countries," O. Kharchenko emphasized.