Azərbaycan Respublikası və Ukrayna xarici işlər nazirləri Brüsseldə görüşüb
11 dekabr 2023-cü il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Brüsseldə keçirilən Avropa İttifaqı Şərq Tərəfdaşlığı ölkələri xarici işlər nazirlərinin görüşü çərçivəsində Ukrayna xarici işlər naziri Dmitro Kuleba ilə görüşüb.
Nazirlər iki ölkə arasında mövcud olan dost və tərəfdaşlıq münasibətlərinin əhəmiyyətini vurğulayıblar.
Tərəflər Azərbaycan ilə Ukrayna arasında müxtəlif sahələrdə, o cümlədən nəqliyyat, enerji və humanitar sahələrdə əməkdaşlıq perspektivləri üzrə fikir mübadiləsi aparıblar.
Çoxtərəfli platformalarda əməkdaşlığın davam etdirilməsi, o cümlədən GUAM çərçivəsində bir sıra istiqamətlər üzrə fəaliyyət qeyd olunub.
Görüş zamanı nazir Ceyhun Bayramov qarşı tərəfə regionda baş verən son hadisələr və Azərbaycanla Ermənistan arasında münasibətlərin normallaşması prosesi barədə məlumat verib.
Görüşdə həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər ikitərəfli və regional əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Ministers of Foreign Affairs of Azerbaijan and Ukraine met in Brussels
Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov met Minister of Foreign Affairs of Ukraine Dmytro Kuleba on December 11, 2023, within the framework of the meeting of the ministers of foreign affairs of the countries of the Eastern Partnership of the European Union, which is held in Brussels.
The ministers emphasized the importance of friendly and partnership relations between the two countries.
The sides exchanged views on the prospects of cooperation between Azerbaijan and Ukraine in various spheres, in particular the transport, energy and humanitarian spheres.
The continuation of cooperation on multilateral platforms, as well as activities in a number of areas within the framework of GUAM were noted as well.
During the meeting, Minister Jeyhun Bayramov informed his Ukrainian colleague about the latest situation in the region and the process of normalization of relations between Azerbaijan and Armenia.
Other issues of bilateral and regional cooperation of mutual interest were also discussed during the meeting.