Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev Ukrayna Prezidenti Volodımır Zelenski ilə görüşüb
Fevralın 17-də Münxendə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev ilə qarşı tərəfin müraciətinə əsasən Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenskinin görüşü olub.
Prezident Volodimir Zelenski dövlətimizin başçısını seçkilərdə qələbə münasibətilə təbrik etdi, Azərbaycan Prezidentinə fəaliyyətində uğurlar arzuladı.
Prezident İlham Əliyev təbrikə görə minnətdarlığını bildirdi, Volodimir Zelenskidən təbrik məktubu aldığını da məmnuniyyətlə qeyd etdi.
Görüşdə Azərbaycan ilə Ukrayna arasında ikitərəfli əlaqələr müzakirə olundu.
Prezident Volodimir Zelenski Azərbaycanın Ukraynaya göstərdiyi humanitar yardımların yüksək qiymətləndirildiyini diqqətə çatdırdı.
Söhbət zamanı iki ölkə arasında iqtisadi-ticari, humanitar, enerji və digər sahələrdə əməkdaşlıq məsələlərinə dair fikir mübadiləsi aparıldı.

President of the Republic of Azerbaijan İlham Aliyev and President of Ukraine Volodymyr Zelenskyy held a meeting
President of the Republic of Azerbaijan H.E. Mr. Ilham Aliyev has met with President of Ukraine H.E. Mr. Volodymyr Zelenskyy in Munich, at the latter’s request.
President Volodymyr Zelenskyy congratulated the Azerbaijani Leader on his victory in the election and wished him success in his activities.
President Ilham Aliyev expressed gratitude for the congratulations and noted his satisfaction with the receipt of a congratulatory letter from Volodymyr Zelensky.
The meeting also involved discussions on bilateral relations between Azerbaijan and Ukraine.
President Volodymyr Zelenskyy expressed high appreciation for the humanitarian assistance provided by Azerbaijan to Ukraine.
During the conversation, there was an exchange of views on cooperation in economic, trade, humanitarian, energy, and other fields between the two countries.