Ukraynanın Prezidenti Volodımır Zelenskidən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə
Yenidən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti seçilməyiniz münasibətilə səmimi təbriklərimi qəbul edin.
Azərbaycan xalqının təhlükəsizliyinin, iqtisadi inkişafının və əmin-amanlığının təmin olunmasında Sizə yeni böyük nailiyyətlər arzu edirəm.
Əminəm ki, yenidən Prezident seçilməyiniz ikitərəfli əlaqələrimizin daha da möhkəmlənməsinə töhfə verəcək və Ukrayna-Azərbaycan əməkdaşlığını yeni dinamik səviyyəyə çıxaracaq.
Beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədlər daxilində iki dövlətin müstəqilliyi və ərazi bütövlüyünə Ukraynanın və Azərbaycanın qarşılıqlı dəstəyi olduqca vacibdir.
Bu gün Ukrayna xalqı Rusiyaya qarşı mübarizədə öz azadlığını müdafiə edərkən Azərbaycan Respublikasının həmrəyliyi xüsusi əhəmiyyət kəsb edir. Biz humanitar yardıma, Rusiya ilə müharibədən zərər çəkmiş şəhərlərin infrastrukturunun yenidən qurulması, azad edilmiş Ukrayna ərazilərinin minalardan təmizlənməsi prosesində iştiraka görə minnətdarıq.
Mən Ukrayna-Azərbaycan əməkdaşlığına mühüm dinamika verən şəxsi konstruktiv və səmimi dialoqumuzu yüksək qiymətləndirirəm. Əminəm ki, hörmət və etimada əsaslanan strateji tərəfdaşlıq bundan sonra da möhkəmlənəcəkdir.
Mən Azərbaycanın Ukraynanın sülh formulunun implementasiyasına cəlb olunmasına və İsveçrədə keçiriləcək ilk Sülh Sammitində iştirakınıza ümid edirəm.
Cənab Prezident, Sizə möhkəm cansağlığı, enerji və ali dövləti fəaliyyətinizdə yeni uğurlar arzu edirəm.

From the President of Ukraine Volodymyr Zelenskyy to the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev
Your Excellency,
Please accept my sincere congratulations on the occasion of your re-election as the President of the Republic of Azerbaijan.
I wish you new great achievements in ensuring security, economic development and peace of the people of Azerbaijan.
I am confident that your re-election to the post of President will contribute to the further strengthening of our bilateral ties and will bring the cooperation between Ukraine and Azerbaijan to a new dynamic level.
It is extremely important that Ukraine and Azerbaijan mutually support the sovereignty and territorial integrity of both states within internationally recognized borders.
Today, when the Ukrainian people defend their freedom in the struggle against Russia, the solidarity of the Republic of Azerbaijan is of special significance. We are grateful for humanitarian aid, for participation in the process of restoring the infrastructure of cities affected by the war with Russia, demining the de-occupied territories of Ukraine.
I highly value our personal constructive and sincere dialogue, which gives important dynamics to Ukrainian-Azerbaijani cooperation. I am confident that the strategic partnership, based on respect and trust, will continue to strengthen.
I hope that Azerbaijan will be involved in the implementation of the Ukrainian peace formula and that you will take part in the first Peace Summit to be held in Switzerland.