Oleksandr Kubrakov: Azərbaycan və Ukrayna Avropa-Asiya beynəlxalq nəqliyyat dəhlizinin inkişafına öz töhfəsini verə bilər
Azərbaycan və Ukrayna arasında nəqliyyat sahəsində əməkdaşlığın gücləndirilməsi Avropa-Asiya beynəlxalq nəqliyyat dəhlizinin inkişafına öz töhfəsini verə bilər.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu fikri Azərbaycanın Ukraynadakı səfiri Seymur Mərdəliyevlə görüşdə Ukraynanın bərpası üzrə Baş nazirin müavini – icmaların, ərazilərin və infrastrukturun inkişafı naziri Oleksandr Kubrakov söyləyib.
Nazir bildirib ki, Ukrayna ilə Azərbaycan arasında nəqliyyat bağlantılarının inkişafı olduqca əhəmiyyətlidir.
Görüşdə Qara dəniz üzərindən daşımaların inkişafı, bu sahədə iki ölkə arasında təcrübə mübadiləsi, GUAM çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.
Səfir Seymur Mərdəliyev Azərbaycanın Ukraynaya göstərdiyi humanitar yardımlar haqqında ətraflı məlumat verib. Bildirib ki, Azərbaycan Ukraynaya infrastruktur, sosial və humanitar layihələrdə yardım göstərməyə davam etməyə hazırdır.

Oleksandr Kubrakov: Azerbaijan and Ukraine can contribute to the development of the Europe-Asia international transport corridor
Strengthening transport cooperation between Azerbaijan and Ukraine can contribute to the development of the Europe-Asia international transport corridor.
As AZERTAJ reports, this was stated by the Deputy Prime Minister - Minister of Communities, Territories and Infrastructure Development of Ukraine Oleksandr Kubrakov at the meeting with the Ambassador of Azerbaijan to Ukraine Seymur Mardaliyev.
The minister noted that the development of transport links between Ukraine and Azerbaijan is of exceptional importance.
The meeting discussed the development of transport across the Black Sea, the exchange of experience between the two countries in this field, and cooperation within the framework of GUAM.
Ambassador Seymur Mardaliyev informed in detail about the humanitarian assistance provided by Azerbaijan to Ukraine. He noted that Azerbaijan is ready to continue providing assistance to Ukraine in infrastructure, social and humanitarian projects.