Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Ukraynanın xarici işlər naziri Dmitro Kuleba ilə görüşüb
11 iyun 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Ukrayna Bərpa Konfransında iştirakı çərçivəsində Ukraynanın xarici ilər naziri Dmitro Kuleba ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan-Ukrayna əməkdaşlıq gündəliyində duran aktual məsələlər, habelə bölgədəki cari vəziyyət müzakirə edilib.
Nazir Ceyhun Bayramov Ukraynalı həmkarını bölgədəki son vəziyyət, Azərbaycanın işğaldan azad edilmiş ərazilərində apardığı bərpa-yenidənqurma işləri, mina təhdidi, Azərbaycan və Ermənistan arasında münasibətlərin normallaşması üçün atılan addımlar, habelə maneələr barədə məlumatlandırıb.
Ukrayna tərəfi ölkəsinə göstərilən humanitar dəstəyə və bərpa işlərinə görə təşəkkür edib.
Görüş zamanı həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər ikitərəfli və regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with Minister of Foreign Affairs of Ukraine Dmytro Kuleba
The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met the Minister of Foreign Affairs of Ukraine Dmytro Kuleba within the framework of participation in the Ukraine Recovery Conference on June 11, 2024.
Topical issues of the Azerbaijani-Ukrainian cooperation agenda, as well as the current situation in the region were discussed during the meeting.
Minister Jeyhun Bayramov informed his Ukrainian counterpart about the latest situation in the region, restoration and reconstruction works being carried out in the territories of Azerbaijan liberated from the occupation, the mine threat, steps taken to normalize relations between Azerbaijan and Armenia, as well as obstacles.