Səfir Seymur Mərdəliyev Ukrayna insan hüquqları müvəkkili Dmıtro Lubines ilə görüşüb
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu fikri Ukraynanın İnsan hüquqları üzrə müvəkkili (ombudsman) Dmitri Lubinets Azərbaycanın Ukraynadakı səfiri Seymur Mərdəliyevlə görüşündə söyləyib.
Görüş zamanı bir sıra mövzular, o cümlədən humanitar sahə, xüsusilə minalardan təmizləmə məsələsində Azərbaycandan Ukraynaya yardım, uşaq hüquqlarının müdafiəsi məsələləri, həmçinin xəsarət almış yetkinlik yaşına çatmayanlara reabilitasiya və psixoloji yardımın istiqamətləri müzakirə olunub.
Səfir Seymur Mərdəliyev öz növbəsində ölkəmizin bundan sonra da Ukraynaya humanitar yardımları davam etdirəcəyini qeyd edib. Bildirib ki, Azərbaycan müharibənin ilk günlərindən Ukraynaya öz yardımlarını edib.

Ambassador Seymur Mardaliyev met with the Commissioner for Human Rights of Ukraine Dmytro Lubines
"We highly appreciate the humanitarian aid that Azerbaijan provided to Ukraine during the war" said the Commissioner for Human Rights of Ukraine (ombudsman) Dmytro Lubynets at a meeting with the Ambassador of Azerbaijan to Ukraine, Seymur Mardaliyev, as AZERTAJ reports.
During the meeting, a number of topics were discussed, including the humanitarian sphere, the specifics of Azerbaijan's aid to Ukraine in demining, the issue of protecting children's rights, as well as areas of rehabilitation and psychological assistance to injured minors.
Ambassador Seymur Mardaliyev, in turn, said that our country will continue to provide humanitarian aid to Ukraine. He noted that Azerbaijan has been providing assistance to Ukraine since the first days of the war.