Azərbaycan dövlətinin İrpendə akademik Zərifə Əliyeva adına liseyə növbəti yardımı çatdırılıb
Azərbaycan dövləti Ukraynanın İrpen şəhərindəki akademik Zərifə Əliyeva adına humanitar “Linqvist” liseyinə növbəti humanitar yardımını göndərib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, humanitar yardım orta məktəbin maddi-texniki imkanlarını daha da yaxşılaşdırmaq məqsədi daşıyır. Yardıma noutbuk dəstləri daxildir.
Humanitar yardımın məktəbə çatdırılması mərasimində iştirak edən Azərbaycanın Ukraynadakı səfiri Seymur Mərdəliyev bildirib ki, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığı ilə dövlətimiz müharibə dönəmində Ukraynaya humanitar yardımlarını davam etdirir.
“Prezident İlham Əliyev bu günlərdə Şuşada keçirilən Qlobal Media Forumunda qeyd etdi ki, bu günədək Azərbaycan Ukrayna xalqına qırx milyon avroya yaxın humanitar və maliyyə yardımı edib. Ukraynada bir neçə, xüsusilə İrpen şəhərində sosial infrastrukturun bərpasını həyata keçirib. Bu dəstək davam edəcək”, - deyə Seymur Mərdəliyev əlavə edib.
Göstərilən dəstəyə görə dövlətimizin başçısına və xalqımıza təşəkkürünü bildirən məktəbin direktoru Valentina Antonenko qeyd edib ki, Prezident İlham Əliyev 2300 şagirdin təhsil aldığı məktəbə ikinci həyat verib. Bu gün göstərilən növbəti yardım məktəbin maddi-texniki imkanlarını daha da yaxşılaşdıracaq.
“Azərbaycan dövləti orta məktəbin inkişafı üçün dəstəyini əsirgəmir. Azərbaycanın Ukraynadakı səfirliyi də bu işdə fəallıq göstərir. Bu, səmimi dostluq münasibətlərimizin nəticəsidir. Mənim üçün Azərbaycan və azərbaycanlılar əbədi dostlardır”, - deyə Valentina Antonenko əlavə edib.

Another aid from the state of Azerbaijan reached the lyceum named after Academician Zarifa Aliyeva in Irpen
Azerbaijan sent another humanitarian aid to the humanitarian Lyceum "Linguist" named after Academician Zarifa Aliyeva in Irpen, Ukraine.
As AZERTAJ reports, the humanitarian aid which includes laptops is aimed at further improving the material and technical capabilities of the lyceum.
Ambassador of Azerbaijan to Ukraine Seymur Mardaliyev, taking part in the ceremony of handing over humanitarian aid to the school, noted that Azerbaijan, by the instructions of the President of Azerbaijan Ilham Aliyev, continues to provide humanitarian aid to Ukraine during the war.
"President Ilham Aliyev stated at the Global Media Forum, which was held in Shusha these days, that Azerbaijan has provided the Ukrainian people with humanitarian and financial aid in the amount of forty million euros. Social infrastructure is being restored in Ukraine, particularly in the city of Irpin. This support will continue," Seymur Mardaliyev added.
Expressing gratitude to the head of the state of Azerbaijan and the people of Azerbaijan for their support, director of the lyceum Valentina Antonenko noted that President Ilham Aliyev gave a second life to the school, where 2,300 students study. Another aid provided today will contribute to the further improvement of the material and technical capabilities of the lyceum.
"Azerbaijan does not spare its support for the development of the school. The Embassy of Azerbaijan in Ukraine is also active. This is the result of our sincere friendship. For me, Azerbaijan and Azerbaijanis are eternal friends," added Valentina Antonenko.