Ukrayna Ali Radasının nümayəndə heyəti Azərbaycanda parlament seçkilərini müşahidə edəcək
Ukrayna Ali Radasının nümayəndə heyəti sentyabrın 1-də Azərbaycanda keçiriləcək növbədənkənar parlament seçkilərini müşahidə edəcək.
Bu barədə AZƏRTAC-a məxsusi açıqlamasında Ukrayna-Azərbaycan parlamentlərarası dostluq qrupunun həmsədri Valeriy Kolyux məlumat verib.
V.Kolyux bildirib ki, müşahidə missiyasına Ukrayna Ali Radasından 10 deputat daxildir. Hazırda müşahidə missiyasının proqramı hazırlanır. Ukrayna Ali Radasının müşahidə missiyası avqustun sonlarından Azərbaycanda səfərdə olacaq, seçkinin nəticələrinə dair hesabat hazırlayacaq.

Ukrainian MPs to monitor parliamentary elections in Azerbaijan
An Ukrainian parliamentary delegation from the Verkhovna Rada will observe the upcoming snap parliamentary elections scheduled for September 1 in Azerbaijan, said Valeriy Kolyukh, the co-chair of the Ukraine-Azerbaijan Inter-Parliamentary Friendship Group.
“The Ukrainian observation mission includes 10 MPs from the Verkhovna Rada. The program of the observation mission is currently under preparation. The observation mission of the Verkhovna Rada of Ukraine will visit Azerbaijan in late August, and will prepare a report on the results of election,” he added.