Ukraynanın Prezidenti Zati-aliləri cənab Volodimir Zelenskiyə
Ukraynanın milli bayramı – Müstəqillik Günü münasibətilə Sizi və Sizin simanızda bütün xalqınızı öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından səmimi-qəlbdən təbrik edir, ən xoş arzularımı çatdırıram.
Azərbaycan ilə Ukraynanı zəngin ənənələrə malik dostluq əlaqələri birləşdirir. Tarixən bir-birinə dəstək olmuş xalqlarımızın iradəsi bu gün dövlətlərarası münasibətlərimizin təməlini təşkil edir. Ölkələrimiz arasında qarşılıqlı etimad və dəstəyə əsaslanan münasibətlərin bugünkü səviyyəsi, bir sıra sahələrdə, xüsusilə də enerji sahəsində səmərəli əməkdaşlığımız məmnunluq doğurur.
Ərazi bütövlüyü və suverenlik məsələlərində BMT Nizamnaməsi, beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərinə uyğun olaraq Azərbaycanla Ukrayna qarşılıqlı dəstək və həmrəylik nümayiş etdirirlər. Biz dost Ukrayna xalqına bundan sonra da lazımi humanitar dəstək və yardım göstərmək üçün hər cür səy göstərmək niyyətimizi ifadə edirik.
Bu yaxınlarda Birləşmiş Krallıqda Sizinlə görüşümüzü, apardığımız fikir mübadiləsini yüksək qiymətləndirirəm. Əminəm ki, Azərbaycan-Ukrayna dostluğunun və etibarlı tərəfdaşlığının möhkəmləndirilməsi, əməkdaşlığımızın genişləndirilməsi yolunda birgə səylərimizi bundan sonra da uğurla davam etdirəcəyik.
Belə bir əlamətdar gündə Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, işlərinizdə uğurlar, dost Ukrayna xalqına sülh və əmin-amanlıq diləyirəm.

To His Excellency Mr. Volodymyr Zelenskyy, President of Ukraine
On the occasion of Ukraine's national holiday – Independence Day, I sincerely congratulate you and, through you, the entire people of Ukraine on behalf of myself and the people of Azerbaijan, and extend my best wishes.
Azerbaijan and Ukraine share a strong bond of friendship rooted in rich traditions. The will of our peoples, who have historically supported one another, forms the foundation of our interstate relations today. The current level of relations between our countries, based on mutual trust and support, as well as our effective cooperation in various areas, particularly in the energy sector, is gratifying.
Azerbaijan and Ukraine demonstrate mutual support and solidarity on issues of territorial integrity and sovereignty in accordance with the UN Charter, norms, and principles of international law. We express our intention to continue making every effort to provide the necessary humanitarian support and assistance to the friendly people of Ukraine.
I greatly value our recent meeting in the United Kingdom and the exchange of views we had. I am confident that we will continue our joint efforts to strengthen Azerbaijani-Ukrainian friendship and reliable partnership, as well as expand our cooperation.
On this significant day, I wish you good health, happiness, success in your endeavors, and peace and tranquillity to the friendly people of Ukraine.