Odessa şəhərində soydaşlarımız üçün səyyar konsulluq xidməti keçirilib
Müharibə şəraitində Ukraynada yaşayan azərbaycanlıların, soydaşlarımızın problemlərini yerindəcə həll etmək üçün Azərbaycanın bu ölkədəki səfirliyinin bölgələrdə səyyar konsulluq xidməti davam edir.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycanın Ukraynadakı səfirliyi iyunun 14-də Odessa şəhərindəki “Azərbaycan Evi”ndə soydaşlarımız üçün səyyar konsulluq xidməti təşkil edib.
Səfirliyin konsulluq məsələləri üzrə məsul şəxsləri Qalibbəy Ağadadaşov və Pərviz Əsədov Odessa vilayəti və yaxın ərazilərdən gələn soydaşlarımızın müraciətlərini dinləyiblər. Qaldırılan məsələlər ətrafında müzakirələr aparılıb. Səyyar görüşdə bəzi məsələlər yerindəcə həll olunub.
Səyyar qəbulda Odessada ilk dəfə olaraq mobil pasport avadanlıqları ilə pasport müraciətləri də qəbul olunub.
Q.Ağadadaşov vurğulayıb ki, Ukraynada yaşayan soydaşlarımızın üzləşdiyi problemlərin daha səmərəli həlli üçün səfirlik tərəfindən ölkənin müxtəlif şəhərlərində bu cür görüşlərin davam etdirilməsi nəzərdə tutulub.
Səyyar görüşlərin məqsədi soydaşlarımızın problemlərini yerindəcə araşdırmaq və müvafiq qərarlar verməkdir.
Qeyd edək, Azərbaycanın Ukraynadakı səfirliyi iyunun 7-də İvano-Frankovsk şəhərində də yaşayan soydaşlarımız üçün səyyar konsulluq xidməti təşkil edib.

Mobile consular service organized in Odessa
In order to solve the problems of Azerbaijanis and compatriots living in Ukraine, the mobile consular service of the Azerbaijani Embassy in the regions of Ukraine continues.
AZERTAJ reports that the Embassy of Azerbaijan in Ukraine organized a mobile consular service for compatriots at the “Azerbaijan House” in Odessa on June 14.
Consular officers of the Embassy Galibbay Agadadashov and Parviz Asadov listened to the appeals of our compatriots from the Odessa region and neighboring areas. Some issues were resolved on the spot during the meeting.
For the first time in Odessa, passport applications were also accepted using mobile passport equipment during the mobile reception.
G.Agadadashov emphasized that the embassy intends to continue such meetings in different cities of the country in order to more effectively solve the problems faced by our compatriots living in Ukraine.
The purpose of the mobile meetings is to study the problems of our compatriots on the spot and make appropriate decisions.
It should be noted that on June 7, the Embassy of Azerbaijan in Ukraine organized a mobile consular service for our compatriots living in Ivano-Frankivsk.