Azərbaycana hava nəqliyyatı ilə giriş zamanı COVID-19 peyvənd və ya immunitet şəhadətnamələri tələbi ləğv olunub
"Xüsusi karantin rejimində bəzi məhdudiyyətlərin aradan qaldırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər barədə "Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 27 mart 2023-cü il tarixli, 93 nömrəli qərarına istinadən 2023-cü il 28 mart saat 06:00-dan etibarən:
• Hava nəqliyyatı vasitəsilə bütün xarici ölkə vətəndaşlarının və həmin ölkələrdə daimi yaşayan digər ölkə vətəndaşlarının, habelə vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycan Respublikasına girişinə icazə verilir;
• "Xüsusi karantin rejiminin müddətinin uzadılması və bəzi məhdudiyyətlərin aradan qaldırılması ilə bağlı tədbirlər barədə "Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2021-ci il 26 may tarixli 151 nömrəli Qərarında əks olunmuş vətəndaşlarına, burada daimi yaşayan digər ölkə vətəndaşlarına, habelə vətəndaşlığı olmayan şəxslərə hava nəqliyyatı ilə Azərbaycan Respublikasına girişinə icazə verilən ölkələrin siyahısı ləğv edilir;
• Xarici ölkə vətəndaşlarının və həmin ölkələrdə daimi yaşayan digər ölkə vətəndaşlarının, habelə vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycan Respublikasına girişi zamanı COVID-19 pasportu (COVID-19-a qarşı tam peyvənd olunmasını və ya COVID-19-dan sağalaraq immunitetə malik olmasını təsdiq edən sənəd) tələbi ləğv edilir;
• Yük daşımaları istisna olmaqla, ölkə ərazisinə yerüstü nəqliyyatla giriş-çıxışın dayandırılması qüvvədə saxlanılır.

Requirement of COVID-19 vaccination or immune certificates for entering Azerbaijan by air transport canceled
According to the resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 93 of March 27, 2023 "On additional measures related to the lifting of some restrictions in the special quarantine regime", starting from 06:00 a.m. March 28, 2023:
- All citizens of foreign states and citizens of other states permanently residing in these states, as well as stateless persons, are allowed to enter the Republic of Azerbaijan by air transport;
- The list of states whose citizens are allowed to enter the Republic of Azerbaijan by air transport, as well as citizens of other states permanently residing here, and stateless persons, reflected in Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 151 of May 26, 2021 "On measures, related to the continuation of the special quarantine regime and the lifting of some restrictions" is canceled;
- The requirement to provide a COVID-19 passport (a document confirming full vaccination against COVID-19 or immunity after COVID-19) upon entry into the Republic of Azerbaijan of citizens of foreign states and citizens of other states permanently residing in these states is canceled;
- The restriction of entry into and exit from the territory of the country by land transport remains in force with the exception of cargo transportation.